Minint tarptautinę kooperacijos dieną – apdovanojimas įmonės vadovui

Jau beveik šimtmetį pirmąjį liepos šeštadienį minima Tarptautinė kooperacijos diena. Dar didesnę reikšmę ji įgavo 1995 m., kai Jungtinės Tautos rekomendavo minėti šią šventę, pabrėžiant kooperatinių bendrovių svarbą pasaulio ekonominiam bei socialiniam vystymuisi. Minint šią dieną UAB „Gulbelė“ vadovui Arūnui Tarnauskui buvo įteiktas Lietuvos kooperatyvų sąjungos garbės ženklas už ilgametį darbą ir indėlį plėtojant kooperacijos ir prekybos veiklą.

Perspektyvos didelės

Pirmasis kooperatyvas Lietuvoje duris atvėrė dar 1873 m., o tikrasis kooperacijos judėjimo proveržis įvyko Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Tarpukariu kooperatyvams finansuoti buvo įsteigtas Lietuvos kooperacijos bankas, kūrėsi įvairios kooperatyvų sąjungos: prekybinius kooperatyvus, turinčius 25 tūkst. narių, sujungė „Lietūkis”, pienines, į kurias pieną pristatė per milijoną ūkininkų – „Pieno centras“, mėsos supirkėjus ir perdirbėjus – „Maistas“. Kartu buvo lengviau veikti besikeičiančioje rinkoje. Iki šiol kooperatyvo principu dirba šalies kredito unijos (Šakiuose – „Zanavykų bankelis“), panašiai bendruomene rūpinasi ir didžiausias Lietuvoje prekybos įmonių aljansas „Aibė“, kuriam priklauso ir UAB „Gulbelė“.

Nuolatinis dėmesys bendruomeniškumui

„Nuo pat įmonės įkūrimo puoselėjame bendruomeniškumo idėjas. Mūsų veikla būtų neįmanoma be bendravimo ir savitarpio pagalbos, tad skiriame daug dėmesio bendruomenėms. Visada palaikome ir esame dėkingi savo darbuotojams, prisidedantiems prie bendruomeniškumo puoselėjimo ir skatinimo. Jau antrus metus įmonėje veikia „Gerumo ambasadoriai“ – projektas puoselėti krautuvių personalo paramą bendruomenėms ir vaikų dienos centrams.“ – pasakoja A. Tarnauskas.  Pasak jo, taip stiprinamas įmonės indėlis gerinti ekonomikai bei socialiniam gyvenimui regione yra itin svarbus.

Padeda išspręsti ir socialines problemas

Kooperatinio judėjimo naudą įžvelgia ir daugiau nei pusšimtį parduotuvių šalies regionuose vienijančio mažmeninės prekybos tinklo „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas, primenantis, kad sėkmingas verslas prieš dvidešimtmetį išsivystė būtent iš kooperatyvo. „Veiklą pradėjome 1990 m. kaip Šakių rajono visuomeninio maitinimo kooperatyvas ir nors iš jo išaugome, palaikome kooperacijos idėją, bendravimą ir savitarpio pagalbą. Taip pat skiriame didelį dėmesį bendruomenių, kuriose veikiame, gerovės didinimui“, – pasakoja A. Tarnauskas. Jo teigimu, kooperacijos ištakos leidžia suprasti ir bendrų pastangų dėl vieningo tikslo svarbą bei išlikti aktualiems aršios konkurencijos sąlygomis – UAB „Gulbelė“ dabar sukuria daugiausiai darbo vietų Šakių rajone.

UAB „Gulbelė“ inf.