Vietoje miestelėnus šiurpinusio pastato Lekėčiuose – moderni parduotuvė

Pačiame Lekėčių miestelio centre, Draugystės g., buvusios kolūkio valgyklos pastatą, vietinių pramintą „vaiduokliu“, pakeitė moderni, 300 kv. m. ploto mažmeninės prekybos tinklo „Gulbelė“ parduotuvė, kuri pirmuosius pirkėjus priims jau birželio 23 dieną. Nugriovus senąjį pastatą ir jo vietoje pastačius parduotuvę, buvo pagerintas ne tik miestelio įvaizdis, bet ir infrastruktūra, kuria jau džiaugiasi ir kaimynystėje įsikūrusios įstaigos.

„Parduotuvės atidarymas buvo planuotas dar prieš Velykas, tačiau šalyje įvestas karantinas šiek tiek sujaukė planus. Neišvengėme biurokratinių trukdžių, dėl susidariusios padėties kiek ilgiau užtruko ir reikiamų dokumentų tvarkymas“, – apgailestauja UAB „Gulbelė“ vadovas A. Tarnauskas.

Vis dėlto, karantinas nesustabdė numatytų planų įgyvendinimo – įveikus kliūtis, statybų bei įrengimo darbai buvo tęsiami. Į Lekėčių miestelyje iškilusią naująją UAB „Gulbelės“ parduotuvę buvo investuota 320 tūkst. eurų, iš kurių 50 tūkst. eurų skirta moderniai įrangai. Erdvi parduotuvė yra pritaikyta neįgaliesiems, joje veikia aukštesnės klasės kavos aparatas, vietoje kepamos bandelės, ruošiami dešrainiai, džiugina gausus užkandžių ir gaiviųjų gėrimų pasirinkimas bei jauki vieta prisėsti prie lango su vaizdu į miestelio centrą. Klientų gausai taip pat pasiruošta – šalia įrengta didelė automobilių stovėjimo aikštelė, viešieji tualetai.

Darbuotojams ir klientams kasdienybę palengvina jau trečioji „Gulbelės“ tinkle savitarnos kasa. Šalia parduotuvės esančiose patalpose įrengtas taromatas. Gyventojų bendruomeniškumui skirta didelė skelbimų lenta, kurioje miestelėnai gali reikšti pageidavimus, pasiūlymus bei viešinti privačius skelbimus.

Tarnauskas pastebi, jog statant parduotuvę didelis dėmesys buvo skirtas ir miestelio infrastruktūros gerinimui. Sklypas, kuriame stovi naujoji parduotuvė, buvo vienas iš patekusių į Europos Sąjungos (ES) projektą, kuriems beliko prisijungti prie bendros lietaus ir nuotekų kanalizacijos. Kooperavimasis leido prisidėti ir keletui kaimynų, kurie pavieniui negalėjo tam skirti pakankamai lėšų. Vieni jų – Lekėčių vaikų dienos centras.

„Susipažinę su Lekėčių vaikų dienos centru, išsiaiškinome jų poreikius ir priėmėme sprendimą finansuoti šiuos darbus. Suprantame, kad investicijos greitai neatsipirks, tačiau pasirinkome augti ir gerinti sąlygas darbuotojams, klientams bei bendruomenėms, kuriose vykdome veiklą“, – bendruomeniškumo svarba neabejoja A. Tarnauskas.

Viena iš 2020-ųjų metų mažųjų kultūros sostinių įvardijamas Lekėčių miestelis kasmet pritraukia nemažai turistų, susidomėjusių kultūriniu bei kulinariniu krašto paveldu. Lankytojai žavisi miestelyje vykstančiomis tradicinėmis šakočio bei duonos kepimo edukacinėmis programomis, mielai lankosi Čekauskų šeimos etnografiniame muziejuje, Noravaisčio ornitologiniame draustinyje, vyksta pasigrožėti Didžiuoju šaltiniu, Paliekio dvaru bei kitais kultūriniais objektais.

„Atsižvelgiant į turistų srautus, naujoji „Gulbelės“ parduotuvė pritaikyta ne tik apsipirkti, bet ir gerai praleisti laiką kavinėje, gurkšnojant kavą bei stebint miestelio gyvenimą. Gera matyti, kaip keliautojai stabteli pasigrožėti lankytinomis vietomis bei patiems prisidėti prie miestelio įvaizdžio, patogumo kūrimo. Norime, kad Lekėčiuose praleistas laikas neprailgtų, o taptų puikia patirtimi bei papildytų Lietuvos kampelių sąrašą, į kuriuos visuomet gera sugrįžti“, – tikina A. Tarnauskas.