Velykos karantino metu: socialinis atstumas skatina išbandyti naujus dalykus

Vienus koronaviruso pandemija privertė apsigaubti ramybe bei atrasti naujus užsiėmimus, kitus – perkelti darbus ar mokslus į virtualią erdvę, o treti ne tik kasdien uoliai darbuojasi pagal griežtus saugumo reikalavimus, bet ir keičia savo veiklą, siekdami užtikrinti darbo vietų išsaugojimą. Artėjančios Šv. Velykos, žyminčios tiek gamtos, tiek dvasinį prisikėlimą šiemet bus kitokios – jas sutiksime socialinėje izoliacijoje, taip apsaugodami save ir artimuosius. Apie kasdienybės pokyčius ir kitokias šventines nuotaikas pasakoja UAB „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas.

62 krautuvių tinklo vadovas pastebi, kad negalėjimas bendrauti gyvai skatina išbandyti naujus dalykus žmogiškam ryšiui palaikyti. Vos pradėjus veikti „Gulbelės“ elektroninei parduotuvei, su galimybe kurjeriui pristatyti prekes be kontakto su klientu, kaip mat atsirado ne tik norinčių saugiai apsipirkti, bet ir pasirūpinti artimaisiais. A. Tarnauskas pasakoja, jog klientai vis dažniau siekia užtikrinti į rizikos grupę patenkančių tėvų ar senelių saugumą, nusiųsdami jiems maisto prekių paketus, o kituose miestuose gyvenančius draugus nustebinti nusiunčiant dovanų tortą ar kitą gardžią dovanėlę.

„Manau, kad būtent tradicijų laikymasis ir rūpestis vienas kitu šiuo sudėtingu metu gali padėti išsivaduoti nuo karantino sukeltos įtampos. Didžiosios metų šventės, ko gero, visada tampa proga prisiminti, kas mums brangiausia. Šiemet gimines per Velykas galėsime pasiekti telefonu ar naudodamiesi vaizdo pokalbiais – džiugaus šurmulio tikrai netruks, jei tik norėsime. Nuostabu, kiek naujo jau išmokome bandydami prisitaikyti,“ – lietuvių gebėjimu rasti išeitį ir tokioje padėtyje džiaugiasi verslininkas.

Tarnauskas pastebi, jog šiuo metu itin svarbu vengti susibūrimo vietų, o iš namų išeiti tik esant būtinam reikalui. Tai keičia ir apsipirkimo, ir maisto gaminimo įpročius – raginama pirkinius planuoti bent savaitei į priekį, apsipirkti vykti tik vienam šeimos nariui. Geriausia – užsisakyti internetu ar telefonu.

„Tam, kad mūsų klientai galėtų saugiai ruoštis šventėms namuose, elektroninės „Gulbelės“ parduotuvės asortimentą papildėme ir velykinėmis prekėmis. Daugiau lietuviškų daržovių, mėsos gaminių, saldžių dovanų mažiesiems… Žinoma, kiaušinių dažais“, – šypteli A. Tarnauskas.

Pasak jo, tas pats kiaušinių dažymas arba pyrago kepimas pagal seną močiutės receptą gali tapti pramoga visai šeimai. Jau nebūtina visą laiką paskirti vaišių gaminimui – daug ką galima įsigyti tiesiog parduotuvėje ar užsisakyti išsinešti.

„Kadangi namų ruošos darbų tik daugiau, kai visi namie, laiko vaišėms ruošti gali ir pritrukti. Puiki išeitis – jau paruoštas šventinis meniu, kurio patiekalus užtenka patiekti ant stalo“, – apie UAB „Gulbelė“ priklausančios kavinės „Kiba“ pasiūlymus maistui išsinešti pasakoja A. Tarnauskas.

„Gulbelė“ vadovas tikina, kad pavojingo viruso sukeltos epidemijos padariniai paveikė ne tik verslą, bet ir ryšį su klientais: „Kasdien bendraujame su savo darbuotojais, rūpinamės, kad veikla vyktų saugiai ir pagal visas Vyriausybės rekomendacijas. Dedame visas pastangas, kad užtikrintume kokybiškas paslaugas. Tik taip galime išlaikyti klientų pasitikėjimą, nes į parduotuvę eiti dabar nėra taip jauku, kaip buvo. Džiaugiamės, kad ir klientai atsakingai saugoja save, naudojasi jiems skirtu dezinfekciniu skysčiu ir pirštinėmis, prisidengia veidą jei ne kauke, tai nors šaliku.“ Prekybininkas tiki, kad socialinė izoliacija padės sumažinti pandemijos plitimą.