Regiono kepėjai sėkmingai balansuoja tarp tradicijų ir naujų tendencijų

Per tris šių metų ketvirčius mažmeninės prekybos tinklo UAB „Gulbelė” valdomos „Gulbelės kepyklėlės” apyvarta 20 proc. viršijo pernykščius rezultatus. Ekspertai pastebi, kad padidėjusį klientų susidomėjimą galėjo lemti į sveikatingumą orientuota bei patobulinta naujų gaminių receptūra.

Pirkėjai dairosi sveikesnių gaminių

Jau daugiau nei 20 metų veikianti ir regioniniam prekybos tinklui gaminius teikianti „Gulbelės kepyklėlė“ ne tik puoselėja ilgametes tradicijas, bet ir nuolat pildo prekių asortimentą pagal šiandieninių klientų poreikius. Pasak įmonės įkūrėjo ir vadovo Arūno Tarnausko, paisoma ne tik tradicijų puoselėjimo, bet ir vyraujančių rinkos tendencijų.

„Mūsų prekybos tinklas palaiko artimą ryšį su vietos bendruomene, todėl įsiklausius į klientų poreikius ir išgryninus asortimentą, šiandien mes galime džiaugtis sėkmingais kepyklėlės rezultatais,“ – pasakoja A. Tarnauskas.

Išskirtinai UAB „Gulbelė” prekybos tinklo krautuvėse siūlomas kepyklos asortimentas pasižymi klientams priimtinu kainos ir kokybės santykiu. Parduotuvių lentynose galima rasti ne tik simboliu „Rakto skylutė” ženklintų, sveikatai palankesnių produktų, bet ir „Tautinio paveldo” ženklu sertifikuotų gaminių, iki šiol gaminamų pagal senąsias tradicijas.

Pirkėjų favoritai – saldūs gaminiai

Pastebima, kad augant dėmesiui sveikesnei mitybai, saldumynai iš pirkėjų krepšelių nedingsta – beveik 40 proc. visų kepyklėlės gaminių pardavimų sudaro saldūs kepiniai. Neblėsta ir lietuvių meilė duonai –  klientų jau pamėgtus duonos gaminius praturtinus sėklomis ir grūdais, pasiektas 30 proc. pardavimų augimas. Patobulinti senieji ir nauji gaminiai atskirose kategorijose pasiekę nuo 20 iki 40 proc. augimą nustebino ir pačius gamintojus.

„Savo kepinius naudojame ir maitinimo padaliniuose, todėl dažnai pastebime, kad net ruginė duona dažnam yra ne tik užkandis prie sriubos, bet ir ne mažas malonumas. Tiek mes patys, tiek klientai dažnai pasirenka juodos duonos kepalą, kaip lauktuves į kitą kraštą ar užsienio šalis. Kepyklėlės gaminiai – puikus būdas reprezentuoti Zanavykų kraštą,“ – apie pridėtinę kepyklėlės gaminių vertę pasakoja A. Tarnauskas.

„Gulbelės” prekybos tinklo vadovo teigimu, šiemet kepykla iškepė net 11 tonų juodos ir ruginės duonos bei 4 tonas sviestinių sausainių. Šie gaminiai keliauja ne tik į „Gulbelės” krautuvių lentynas, bet taip pat jie įtraukiami į „Zanavykų ragaučiaus“ edukacijas ir „Kuchmistrų“ restorano meniu.

Viena koja priekyje

Pasak A. Tarnausko, ateinančiu laikotarpiu planuojama ir toliau puoselėti klientų vertinamas kepyklėlės stiprybes. Prioritetai bus teikiami gaminių sveikatinimui, tradicijų laikymuisi ir gamybos procesų optimizavimui.

„Daug dėmesio skiriame techninių procesų efektyvumo didinimui bei darbo sąlygų gerinimui. Siekiame, kad būtų patenkinti net tik klientai, bet ir darbuotojai,“ – kalba įmonės vadovas.

Šiuo metu kepykloje dirba 18 darbuotojų, tarp kurių yra itin lojalių – dirbančių beveik 20 metų. Kepyklos vedėja kolektyvui vadovauja jau trejus metus, o įmonėje dirba beveik 20 metų.

Įmonės vadovo teigimu, taip pat bus atsižvelgiama į ekologiškų ir patrauklių pakuočių paieškas. Pastebima, kad rinką užkariavusio plastiko keitimas popieriumi vis dar siejasi su prabanga, tačiau dedamos didelės pastangos ir vienos rūšies sausainiai jau parduodami ekologiškose, kartoninėse dėžutėse. Klientai tokį žingsnį priėmė teigiamai ir išskirtinės išvaizdos kepinius jau pamėgo.