Pasiruošimas Pasaulinei zanavykų susibūrimo dienai

Antrąją Pasaulio zanavykų susibūrimo dieną kviesime pasidžiaugti mūsų visų kartu ilgai brandinto projekto finalu – kraštiečio signataro garbei skirto paminklo atidengimu. Nepraleiskite progos pagerbti istoriją atvedusią mus į šiandieną 🙂 #kasdienkartu #zmoneskuriesukurelietuva

Birželio 22 d., prieš pat Nepriklausomybės akto signataro Jono Vailokaičio gimtadienį, Pikžirnių kaime (Šakių raj.) bus atidengiamas jo atminimą įamžinantis paminklas. Rūmų Šakių atstovybė kartu su VšĮ Sintautų akademija prieš pusantrų metų inicijavo šį atminimo įamžinimo projektą.

Pasitikdama Lietuvos šimtmetį, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybė kartu su VšĮ Sintautų akademija prieš pusantrų metų  inicijavo  Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Vailokaičio atminimo įamžinimo projektą.

Jonas Vailokaitis- garsus tarpukario ūkio kūrėjas, kilęs iš Pikžirnių kaimo Sintautų valsčiuje. Jis labai aiškiai ir teisingai suvokė ūkio ir ekonomikos, pramonės ir prekybos, verslo ir bankų svarbą savarankiškos valstybės gyvenime. Dirbo jaunos demokratijos įprasminimo ir įtvirtinimo bei stiprinimo procesuose. Krašto verslo bendruomenė vertina mūsų žymiausio verslininko, bankininko ir ekonomisto idėjas bei nuveiktus darbus, kuris aukščiau visko kėlė Valstybės ir joje gyvenančio žmogaus interesus. Todėl buvo nuspręsta įamžinti kilnaus mecenato Jono Vailokaičio atminimą: jo gimtinės sodyboje Pikžirnių kaime pastatyti paminklą.  Tiems, kurie tęs pradėtus darbus, saugos mūsų lietuviškumą, tai taps svarbiu krašto istorijos pažinimo šaltiniu, stiprins tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Paminklą signatarui, jo broliui kunigui Juozui ir visai Vailokaičių šeimai kūrė šakietis skulptorius Kęstutis Dovydaitis. Įgyvendinant projektą buvo surinkta daugiau kaip 12 tūkstančių eurų, kuriuos aukojo ne tik šakiečiai verslininkai ir  ūkininkai , bet ir visos Lietuvos šviesuomenė, regiono bei Lietuvos mastu dirbančios įmonės. Visų projekto rėmėjų pavardės ir įmonių pavadinimai kalami granite paminklo papėdėje.

Birželio 22 d., prieš pat pasitinkant Jono Vailokaičio gimtadienį, Pikžirnių kaime (Šakių raj.) bus atidengiamas  jo atminimą įamžinantis paminklas, ant naujai sumontuoto stiebo keliama Lietuvos vėliava, kurią signataro gimtinei dovanoja Lietuvos zanavykų bendrijos. Visus, neabejingus, verslininko ir signataro atminimui, organizatoriai kviečia  į šventę, kurios pradžia 14 val.

KPPAR informacija