Civilizacija į kaimą ateina ir per parduotuves

Ar reikalinga Gelgaudiškio miestelyje šiuolaikiška maisto prekių parduotuvė, atsakė trečiadienį prie balionais papuoštos „Gulbelės“ parduotuvės susibūrusios minios pirkėjų. Sveikintojams, atvykusiems valanda anksčiau į atidarymo iškilmes, kad išeitų, reikėjo nemažų pastangų prasibrauti pro plūstančių smalsuolių minią.

Smalsuolių minia, tikėtina, nenusivylė – parduotuvė asortimentu praktiškai nenusileidžia parduotuvei Šakiuose. Ramus ir Aljanso „Aibė“ generalinis direktorius Renatas Vaitkevičius, radęs laiko atvykti pasveikinti tinklo „flagmano“ – Arūno Tarnausko žengto dar vieno žingsnio plėtros link. Nes Arūnas Tarnauskas, anot jo, nieko nedaro bet kaip ir yra pavyzdys kitiems kolegoms, kaip reikia įrengti parduotuves. Ar, matydamas tokią spūstį, ramus pats „Gulbelės“, priklausančios „Aibės“ prekybos tinklui, direktorius, sunku pasakyti,- šis projektas, kaip dabar madinga sakyti, buvo itin ištęstas ir brangus. Pastatą, kurį gelgaudiškiečiai labai gerai prisimena kaip buvusį „prekybos centrą“ su universaline ir gastronomu, „Gulbelė“ perpirko iš „Nemuno“ vartotojų kooperatyvo, kuris šiandien taip pat jau istorija. „Sumokėjome tuomet beprotiškus pinigus,- prisiminimais dalijosi direktorius.- Ir mums tai jau buvo investicija. O kai įsigijome – vėl viską reikėjo pradėti nuo nulio su nemažesniais pinigais. Iš tų senų laikų daikto ką nors padaryti yra kažkas baisaus. Statyti naujai – visai kas kita. Bet toks yra gyvenimas“. Projektas truko ilgai – porą metų, na, o kai išsigrynino mintis, kas čia turėtų būti, atėjo žiema. Praėjusi žiema. Projektą įgyvendinti buvo patikėta V.Bagovičiaus įmonės statybininkams.

Prekybininkams – įmonės pardavimų skyriaus vadovei Audrei Staškūnienei, Audros Šlakaitienės vadovaujamam parduotuvės kolektyvui ir visai likusiai komandai, kurią visą išvardinti sunku ir kuri lieka tik padėkose, turėjo užtekti vos dešimties dienų, kad tuščios ne tik suremontuotos, bet ir maždaug 150 kvadratinių metrų priestato sąskaita praplėstos patalpos taptų jaukia parduotuve, tuo gražiu blizgančiu juodo darbo paviršiumi, kurį mato į parduotuvę kasdien užsukantis vis reiklesnis pirkėjas.

„Kaip negalėjome pasakyti, kaip bus prieš penkiolika metų, taip negalime pasakyti, kas bus po penkiolikos metų,- kalbėjo susirinkusiems svečiams direktorius.- Manykime, kad vis tiek bus geriau. „Lidlų“ čia nesulauksime – reikės gyventi mums. Prieš penkiolika metų netikėjome, kad tiek turėsim, nes ir gyventojų poreikiai buvo kitokie. Gyvens Lietuva – gyvens ir Šakiai su Gelgaudiškiu“. Juolab kad ši, galbūt vos 20 kvadratinių metrų Šakiams nusileidžianti parduotuvė nėra galutinis „Gulbelės tikslas Gelgaudiškyje. Ateinančių Velykų proga įmonės vadovas tikisi visai šalia atverti ūkinių prekių parduotuvės duris. Bet ir čia – ne pabaiga. Naujaisiais, sakė direktorius, kolektyvo laukia nauji iššūkiai.

Kiek turi parduotuvių UAB „Gulbelė“, jau pasimetė ir patys šeimininkai bei svečiai. Vieniems atrodė, jog tai 47-oji įmonės parduotuvė, o štai R.Vaitkevičius suskaičiavo, jog tai – 50-toji UAB „Gulbelės“ ir 729-oji „Aibės“ tinklo parduotuvė Lietuvoje. Su geromis darbo sąlygomis, naujomis technologijomis, apsauga, su filmavimu patalpose ir aplink jas apsisaugoti nuo ilgapirščių. „Drąsiai galima sakyti, jog neišsiskiriame nuo didžiųjų tinklų, nors ir mes nesam mažiukai, prilygstame pagal apimtis mūsų šalyje RIMI tinklui,- lygino R.Vaitkevičius.- Ne paslaptis, kad kai ta kartelė pakeliama, kai tokią parduotuvę pamato kaimynas, tai supranta, jog blogiau padaryti jis jau negali“. Todėl akivaizdu, kad praktiškai visose „Aibės“ tinklo parduotuvėse vaizdas kardinaliai pasikeitęs. „Jei sakydavo, kad mūsų parduotuvės mažos, tamsios ir brangios, tai to nebėra“,- pastebėjo svečias, kuriam, kaip pajuokavo, kasos aparatų zvimbesys yra pati gražiausia muzika.
Neliko nepasidžiaugęs ir Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabaravolskis – atidarydama naująją parduotuvę, „Gulbelė“ įsteigė ir papildomų darbo vietų.
Įmonės administraciją ir naująjį kolektyvą sveikino rajono vadovai, bankininkai, verslo organizacijų ir įmonių vadovai, eiliniai gelgaudiškiečiai, o kolektyvas žadėjo stengtis ir nenuvilti. Ar tikrai veikia kasos aparatas prieš pat įleidžiant pirmuosius pirkėjus, panoro patikrinti rajono meras Juozas Bertašius – jis naujametiniam kolektyvo vakarėliui „užfundijo“ šampano ir saldainių.
O A.Tarnauskas, atsidėkodamas už linkėjimus ir dėmesį, savo svečių prieš didžiąsias šventes irgi nepaliko be dovanų – įteikė po „Gulbelės“ dovanų kortelę.

Laikraštis „Valčius” informacija